Hakkımızda 

Ticari geçmişi aynı Tezcanlar ismi altında tarım, hububat alım satımı ve değirmencilik faaliyetleri devam ederken Büyük baba Hacı Mustafa Tezcan ve oğulları tarafından 1970 yılında Akşehir'de modern un fabrikasının temelleri atılmıştır. 1972 yılında inşasının bitimiyle modern tesis üretim faaliyetine başlamış olur. 1991 yılında kurucu ortaklardan Kadir Tezcan'ın vefatı üzerine oğul Mustafa Tezcan ve ekibi yeni dönüşümle üretim faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Misyon-Vizyon

Tezcanlar Un olarak misyonumuz siz değerli müşterilerimize kaliteli ve hatasız ürünler sunmak , sektörümüzde lider olmak , ürünlerimizi müşterilerimize saygı çerçevesinde sunmaktır. Kaliteli ürünü uygun şartta sunmak , üreticilerimizin ürününü uygun fiyata alıp zamanında ödemek , çalışanlarımızın haklarını korumak , üretim ve satış çıtasını yükseltmektir.

Üretimdeki çalışmalarımızı ve teknolojiyi en iyi şekilde takip edip kullanarak kaliteli ürünleri AR-GE çalışmalarıyla siz müşterilerimize sunmaktadır.

Üretim

Fabrikamıza gelen buğday ilk olarak teknolojik donanımlara sahip kalite laboratuarımızda çeşitli analizlerden geçer. Daha sonra buğday sınıflandırılarak silolarımızda depolanır.Buğday silolarda depo edilip korunduktan sonra teknolojik değirmenlere gelir. Öğütme sistemi, vals, elek, Pnömatik sistem gibi kompleks bir sistemde gelişmektedir. Daha sonra nihai ürün olarak un; kepek razmol gibi yan ürünlere ayrılır. Kalite kontrolü yapılan ürünler ürün tipine göre sınıflandırıldıktan sonra paketleme kısmına geçirilir. Paketlemeden sonra müşterilerimize sunulur.

Akşehir'den Tüm Dünyaya 

Tezcanlar Un ihracat konusunda tüm yenilikçi fikirlere açık olup tüm iş ve kapasiteye sahiptir.Dünya'nın dört bir yanına uygun koşullarda ve arge çalışmalarıyla ihracat yapmaya hazır olup,günden günede başarılarını devam ettirmektedir.